Kategorie
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
DPD
PPL
7/10
 Nákupní košík
Cart:2 pcs
excl. VAT:2 627.00,- Kč
incl. VAT:3 179.00,- Kč
VARROACLEANER - odpařovač v Polsku schválen na odpařování kyseliny šťavelové.


VARROACLEANER - odpařovač

Tento odpařovač slouží k odpařování libovolných těkavých látek. Pozor, tento odpařovač není v ČR povolen k léčení včel kyselinou mravenčí - používejte jej tedy pouze jako odpařovač volně prodejných těkavých látek dle svého uvážení. Jako odpařovač kyseliny mravenčí je povolen pouze v Polsku, tedy jeho použití doporučujeme pouze našim polským zákazníkům.

Níže sepsaný popis je pro naše zákazníky včelařící v Polsku, jako odpařovač kyseliny mravenčí jej prosím používejte pouze na území Polska!

VARROACLEANER - odpařovač na kyselinu šťavelovou. Páry kyseliny šťavelové prostupují úlem úl a následně je vše pokryto tenkou vrstvou krystalků kyseliny šťavelové. Krystalky kyseliny jsou dobře snášeny včelami a mají smrtící účinek na roztoče Varroa Destruktor.

Kyselina šťavelová je umístěna na konci zařízení jenž se vkládá česnem do úlu . Doba odparu je cca a 1 až 3 minuty. Výparník zůstává v úlu pro další 4 minuty. Léčený úl se nechá zavřený dalších 15 až 18 minut. Podle velikosti úlu jsou potřeba 2-3g kyseliny šťavelové. Varrocleaner je napájen na baterií 12V, ohřívač na konci produkuje výkon 150W a konec se ohřeje na teplotu 250 °C do 2,5 min.

Doba použití je na podzim ideálně v listopadu a prosinci. Opakované použití je možné až po třech měsících. Včelstva musí být bez plodu a teplota od 1 do 10 °C. Nepoužívejte pokud je teplota podnulou. Odpařovač může vypálit skvrny na místech kde se dotkne úlu. Dejte pozor nejen pokud používáte polystyrenové úly. Před použitím úl co nejlépe utěsněte. Varroacleaner má až 90 % účinost.

Zabraňte se kontaktu kyseliny s očima, kůží a vdechnutí par a prachu z kyseliny šťavelové. V případě zasažení očí, okamžitě kyselinu vypláchněte vodou a stejně jako v případě požití okamžitě vyhledejte lékaře. Používejte ochrannou masku, respirátor FFP3, odolné gumové rukavice s dlouhými rukávy.

Výrobce a dodavatel neručí za škody způsobené nesprávným používáním odpařovače.

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances: