Kategorie
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
DPD
PPL
7/10
 Nákupní košík
Cart:2 pcs
excl. VAT:2 627.00,- Kč
incl. VAT:3 179.00,- Kč
Nerezový vařák na vosk s lisem od českého výrobce. Vyzkoušejte kvalitní dvou plášťové nerezové vařáky k snadnému zpracování včelího vosku ...

Vařák na vosk nerezový malý

 

Nerezový vařák na vosk s lisem od českého výrobce. Vyzkoušejte kvalitní dvou plášťové nerezové vařáky k snadnému zpracování včelího vosku. Vařák na vosk můžete použít s vyvíječem páry, nebo ho ohřát pomocí plynového kahanu. Vařák má připojení na parní vyvíječ. Vyvíječ vhání páru do prostoru mezi síto a vnější obal vařáku odkud pak otvory jde do prostoru k sítu ve kterém se nachází vosk. Otvor pro vyvíječ páry je možné využít i k nalití vody. Zahříváním dna vařáku se přivede voda k varu a tím k roztavení vosku.

Návod na použití pařáku vosku:

Zakoupený dvouplášťový pařák včelího vosku slouží k získání čistého včelího vosku působením vodní páry na vyřezané plástve a ostatní zbytky obsahující včelí vosk při včelaření.

Pro dosažení větší výtěžnosti vosku, doporučujeme voští a vyřezané plástve předem namočit do vody na 24 hod, nejlépe do plastového sudu (železný sud uvolňuje látky, které ovlivňují kvalitu a barvu včelího vosku) a rozmělnit na menší části např. pomocí vrtačky s nástavcem ve tvaru vrtule, který plástve rozmělní a propere. Tím dojde k vyplavení pylu, zbytků medu a namotání drátků z plástů na vrtuli.

Pařák postavíme, tak vysoko, aby bylo možné pod spodní hrdlo postavit plastovou nádobu na zachycení vytaveného vosku, např. plastový kbelík.

Pomocí cedníku vyndáme rozmělněnou a propranou hmotu ze sudu a po odkapu vody vložíme do koše pařáku vosku. To provádíme do té doby, dokud není koš pařáku plný. Zavřeme víkem a zahříváme (vodou, párou, elektřinou). Koš pařáku průběžné doplňujeme hmotou po odtavení vosku do doby, kdy již neklesá jeho obsah. Tavenou směs v pařáku je dobré pro větší výtěžnost při každém doplnění promíchat. Vytavený vosk odtéká spodním hrdlem do nádoby.

Na konci zbylou hmotu v koši vylisujeme postupným utahováním lisu na víku. Doporučujeme tento postup opakovat 2x a zbytky mezi lisováním promíchat.

Koš se zbylými výtlačky vyklopíme ještě teplý a vyčistíme od nečistot. Pokud je dno pařáku znečištěno, vytřeme jej za tepla suchým hadrem. Pařák lehce nakloníme, aby v dolním hrdle nezůstal zbytek vosku, který by mohl po vychladnutí způsobit v hrdle zátku. Výtlačky lze použít jako organické hnojivo.

https://www.vceliobchod.cz/images/1/varak-na-vosk-nerez-002.jpg

Malý vařák na vosk

Vnější průměr: 28,0 cm
Výška síta 33 cm
Vnitřní průměr síta: 23,0 cm
Váha vařáku 16,5 kg

varak-na-vosk-2

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances: