Kategorie
 Newsletter
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
DPD
PPL
Polystyrenový oplodňáček na jednu matku. Oplodňáček je malý úl, ve kterém je chována matka spolu s malým počtem včel, až do doby jejího oplodnění. Používaný především včelaři, kteří se zabývají odchovem a prodejem včelích matek.

Oplodňáček pro jednu matku, polystyrenový, nelakovaný

Složení oplodňáčku:

spojené dno a stěny úlu
4 rámky a komora na krmení
střecha
sada rámků – 4 kusy
sada uzávěrů česna


Přednosti oplodňáčku:

- malý, lehký, šikovný
- odolný
- snadné používání
- zaručuje dobré tepelné podmínky
- česno s uzávěrem v přední stěně úlu
- ventilační otvor a dodatečný česnový otvor ve dně
- krmící část oddělená elementem mateří mřížky
- může posloužit k transportu malého včelstva spolu s rozkladenou matkou
- může sloužit i k chovu náhradní včelí matky
- kvalitní polský výrobek

Polystyrenový oplodňáček zajišťuje dokonalé podmínky k chovu včelích matek. Díky svým přednostem je mezi chovateli matek velice populární.

Oplodňáček připomíná klasický úl. Pouze je mnohem menší a samozřejmě se do něho vejde méně včel. Tento aspekt je pro chovatele velice důležitý, protože má vliv na ekonomickou stránku chovu včelích matek. V oplodňáčku mají matky i včely, které ji obklopují, vše, co potřebují: ideální odvětrávání a teplotní podmínky, přístup k potravě a možnost dobrého rozvoje.

Pro co nejlepší ventilaci je ve dně umístěn ventilační otvor a dvě česna: jedno v přední stěně a druhé ve dně.

Regulaci česna má na starosti plastové kolečko, které umožňuje 4 nastavení: plné otevření, ventilace, mateří mřížka (umožňuje včelám, kromě matky, vylézt z úlu), úplné uzavření.

Krmící komora je oddělena mateří mřížkou, aby v ní matka nemohla klást.

Ačkoliv oplodňáček primárně slouží k výchově nových včelích matek a jejich přechovávání i s minirodinou do doby oplodnění, lze ho využít k přechovávání náhradní matky nebo transportu nového včelstva i s rozkladenou matkou.

Polystyrenový oplodňáček doporučujeme nalakovat, aby se zvýšila jeho odolnost před povětrnostními vlivy (např. barvami silikono-akrylátovými)

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances:
 
We use cookies for the proper functioning of our website and its functions. With the help of cookies, we also, for example, remember your preferred language, increase the relevance of the displayed ads for you, calculate the number of visits to the site and remember your settings made on the site.