Kategorie
 Newsletter
 Dopravu zajišťuje
DPD
PPL
WEDO
TopTrans
Plastový úl 39x24 kompletní sestava se vším co potřebujete. Obsahuje 3 nástavkový úl. Rámky, mřížky atd. Úl je rovnou připravený k použití.

Plastový úl 39x24 - kompletní sestava

Plastový úl 39x24 kompletní sestava se vším co potřebujete. Obsahuje 3 nástavkový úl. Rámky, mřížky atd. Úl je rovnou připravený k použití. Obsahuje 3 nástavky dvouvrstvý plast s 20 mezerou + krytka česna pro rámkovou míru 39 x 24.

Plastový úl KOMPLET obsahuje veškeré příslušenství potřebné k použití úlu.

Sestava úlu KOMPLET obsahuje:
1x dno - sokl s výsuvnou zásuvkou a paropropustnou fólií pro kontrolu mělí a roztoče varoázy
1x nerezová varoa mřížka
3x nástavek 39x24 - dvojitá stěna s 20mm izolační vzduchovou mezerou
1x červená stanová střecha - opatřená dílem s otočnou větrací ružicí a zabudovanou střešní uteplivkou
31x žlutý/černý/bílý plastový rámek 39x24
1x dvourámkové krmitko na 5l
1x mateří mřížka, 1x propolisová mřížka
2x česínko, 1x leták
8x šroub a 4x upevňovací příčník k uchycení úlu
U každé sestavy je si možné zvolit druh střechy plochá/stanová - napište do poznámky

Víkendový včelař-1

Úl je tedy kompletně vybavený a připravený rovnou k použití. Plast má atestaci pro styk s potravinami a zdravotní nezávadnost. Navíc je s UV stabilizací.

Víkendový včelař-2

Nástavky mají velice dobré izolační vlastnosti. Díky vzduchové kapse 20 mm silné. Tím, že vzduch má cca 6x menší tepelnou vodivost než měkké dřevo je tepelná izolace dostatečně zajištěna. Druhým, velmi důležitým bodem je větrání. Těsně pod okrajem střechy je 8 větracích otvorů chráněných mřížkami a ve stropu je větrací růžice pomocí které může včelař plynule nastavit intenzitu větrání bez toho aby musel úl otevírat. Dno v soklu je opatřeno zasíťovanou zásuvkou ve které je vložena podložka pro kontrolu měli a varoázy

Víkendový včelař-1

Očko v nástavku lze ucpat zátkou nebo lze použít letáček s otočným kolečkem, které má čtyři různé polohy: úplné uzavření, pouze větrání, průchod pouze pro včely dělnice a plné otevření.

Víkendový včelař-2

Česno úlu je opařeno odnímatelným letákem, kterým lze například při transportu vlastní česlo uzavřít. V česle jsou dva posuvné segmenty jejichž vzájemným posouváním lze plynule nastavit šířku česla od nuly do 31 cm. Přitom jeden segment může uzavírat česlo zcela a druhý segment je opatřen větracími otvory takže při jeho uzavření je úl stále větrán. Na spodní straně soklu jsou sedla a zalisované matice M6 pomocí nichž je možné úl připevnit ke konstrukci zhotovené například z profilu 40x40 mm.

Víkendový včelař-2

Na bocích pláště jsou umístěna madla pomocí nichž lze jednotlivé oddíly - medníky a plodiště přemísťovat. Dále na boku horního segmentu jsou umístěna zvedátka, pomocí nichž je možné díly které včely zatmelí nadzvednout a snadněji oddělit.

Víkendový včelař-3

Střešní díl je opatřen západkami, které zabezpečují dobré upevnění střechy k úlu bez jakýchkoliv závaží.

Víkendový včelař-2

K přikrmování včelstva lze použít kapsové krmítko o objemu cca 5 litrů roztoku. Krmítko má stejné rozměry jako dva rámky 390x240, takže jej lze vložit dočasně jak do plodiště tak do medníku dle uvážení včelaře. Součástí krmítka jsou dvě sklopná ouška, která umožňují snadnou manipulaci a dřevěná loučka sloužící jako plovák.

Víkendový včelař-3

Mezi plodiště a medník je možné vložit mateří mřížku a pod strop je velice vhodné vkládat mřížku pro sběr propolisu. Mezi dno a nástavek lze použít pylochyt.

POZOR: Plastové rámky je nutné před prvním použitím potřít voskem.

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances: