Kategorie
 Newsletter
 Dopravu zajišťuje
DPD
PPL
WEDO
TopTrans
Klasická včelařská přidávací klícka. Dřevěná klícka je určena na přidávání matek. Je řešena tak, že v bočních částech jsou otvory s průměrem 35 mm s drátěnou...

Přidávací klícka pro přidání matky

Klasická včelařská přidávací klícka. Dřevěná klícka k přidávání matek je vyřešena tak, že v boční části jsou umístěné otvory s průměrem 35 mm a jsou překryty drátěnou tkaninou. Na dně klícky se nachází otvory určené k vložení dočasného uzávěru z medocukrového těsta. Jakmile vložíte medové těsto do otvoru, otvor se uzavře víčkem z umělé hmoty s průlezným otvorem o průměru 8 mm, jímž se včely prokoušou k matce. Osvobození včelí matky trvá asi dva dny. Otvor pro vpuštění matky je uzavíratelný zátkou.

Výměna matky ve včelstvu začíná odebíráním staré matky, přičemž následuje přidání nové matky. Dělnice včelstva, kam chcete novou matku vložit, se zpočátku budou snažit novou matku zabít, protože ji budou považovat za cizí včelu. Přijetí nové včelí matky pak závisí na poměrech ve včelstvu. Mladší včely matku přijímají ochotněji než včely starší. Menší skupiny včel matku také přijímají lépe než větší skupiny. Včelstvo svou matku přijme lépe, když je stejně stará. Včelstvo neochotně svou matku přijímá v období loupeží, ale ochotně ji přijímá v době snůšky. Včelaři většinou načasují výměnu matek na období snůšek, tedy na jaře či na podzim. Dělnice ale novou matku nepřijmou, pokud bude stará matka ve včelstvu přítomná, a proto je nezbytné nejprve starou matku odebrat. Jsou-li ve včelstvu zavíčkované matečníky, musíte je při odstranění dobře prohlédnout, protože by z něj mohla vyběhnout nová matka. Přidávací klícka je tedy standardní pomůckou při přidávání matky. Otvory v klícce můžete zalepit medovým těstem.

Rozměry: 13 x 7 cm.

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances: