Kategorie
 Newsletter
 Dopravu zajišťuje
DPD
PPL
WEDO
TopTrans
Propolis, lidově „včelí kyt“, je látka oranžové až hnědé barvy, pro kterou mají včely i lidé všestranné použití. Jde o pryskyřici, kterou sbírají včely na pupenech stromů ...

Propolis surový - čištěný

Propolis surový - čištěný - sáček 10 g. Propolis, lidově „včelí kyt“, je látka oranžové až hnědé barvy, pro kterou mají včely i lidé všestranné použití. Jde o pryskyřici, kterou sbírají včely na pupenech stromů. Pryskyřici potom včely obohatí sekrecí svých žláz, čímž ji přemění na propolis. Propolisem včely následně dezinfikují stěny úlu, jakož i veškerý povrch plástů. Propolis včelaři získávají z včelích úlů, například díky síťovině na těžbu propolisu či různých roštů, nebo seškrábáním z různých částí úlů. Propolis nemá stálé chemické složení. Ve vodě je velmi špatně rozpustný, ale rozpouští se v organických rozpouštědlech. Při teplotě 36 °C je měkký, při ochlazení je křehký a drobivý. Propolis má velmi silné protibakteriální antiseptické účinky, dále způsobuje znecitlivění a rychlé hojení ran, je používán ve stomatologii a kuriózně i k léčbě hemoroidů.

Jak a na co používat propolis + návod na mast a tinkturuPropolis využívali již staří Egypťané a to k léčbě a při mumifikaci. Vlastnosti a využití propolisu jsou v posledních letech v centru zájmu vědeckých pracovišť. Jiné názvy pro propolis jsou: smoluňka, dluž a včelí tmel. Propolis je mezinárodní výraz.

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances: