Kategorie
 Newsletter
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
DPD
PPL
Včelí výkluz malý slouží jako jednostranný průchod pro včely. Slouží pro odstranění včel z medníku a jejich přesunutí do plodového nástavku.

Včelí výkluz malý s 2 otvory

Včelí výkluz malý slouží jako jednostranný průchod pro včely. Slouží pro odstranění včel z medníku a jejich přesunutí do plodového nástavku. Tento výkluz používáme před vytáčením medu, abychom co nejvíce včel dostali mimo nástavky, se kterými budeme manipulovat. Obvykle stačí výkluz umístit do úlu večer před vytáčením. Za jednu noc se většina včel stihne stáhnout do plodiště.

Při použití výkluzu je nutné dbát na jeho čistotu, protože se stává, že jej včely zalepí propolisem. V tom případě je nutné jej vyčistit, např. jej lze několik minut povařit v uhličitanu sodném nebo propolis rozpustit v koncentrovaném roztoku alkoholu. Výkluz se montuje k sololitovému mezidnu, které je součástí každého nástavkového úlu. Pokud po použití výkluzu bude v nástavku stále mnoho včel, pak je na místě zkontrolovat, zde se do něho nedostala matka a nezaploďovala část plástů, protože v tom případě se včely budou držet u těchto plástů, případně přímo u matky.

(we reserve the right to change the description and specifications without prior notice)
 Doporučte nás
  • Share the positive experience of our cooperation and recommend us to your friends and acquaintances:
 
We use cookies for the proper functioning of our website and its functions. With the help of cookies, we also, for example, remember your preferred language, increase the relevance of the displayed ads for you, calculate the number of visits to the site and remember your settings made on the site.